czwartek, 29 września 2016

Jeszcze o Poznaniu i Dobrej Kawiarni

Jeszcze o Poznaniu słów kilka. Napiszę o tym osobno, żeby nie umknęło. W czwartek, w dniu przyjazdu, miałyśmy trochę czasu wolnego na Starym Mieście. Dosłownie kilka minut spacerkiem i dzięki naszym koleżankom z Poznania trafiłyśmy do Dobrej Kawiarni. Tak piszą o sobie na stronie fb:
"Dobra Kawiarnia to miejsce, które tworzymy razem z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Dla nas są specjalistami od spraw dobrych i prostych - dostrzegamy ich potencjał i czystość intencji.
W Dobrej chcemy podzielić się z Wami energią, wiedzą i nakarmić Was marzeniami."

Tak, Dobra Kawiarnia to miejsce, gdzie pracują niepełnosprawni intelektualnie. Zdziwienie Anety, kiedy kawę i herbatę do stolika przyniósł nam chłopak z zespołem Downa, zaciekawienie kiedy przez dłuższy czas obserwowała go, kiedy obsługiwał inne stoliki. I w końcu pytanie zadane szeptem: "mamo? On tu pracuje? Też tak chcę!"
Poznań. Nowowiejskiego 15. Polecam.
Ps. Zdjęcia z internetu.

2 komentarze:

  1. Ha! Zapisuję adres-przy okazji wizyty w Poznaniu warto wpaść do tej kawiarni. :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Warto, warto. Mogłam wypić te kawkę na Starym Mieście, gdzie spotkałam się z koleżanką. Kuszące, zwłaszcza po kilkugodzinnej podróży autokarem i zwiedzaniu miasta. Ale jak tylko wspomniała o tej kawiarni, to nie zastanawiałam się nawet czy mam jeszcze siłę na pchanie wózka z Anetą po przepięknej i strasznie nierównej kostce brukowej ;-). Po protu nie mogłyśmy tam nie zajść.

      Usuń